Kupujemy helikopter dla Ukrainy!

Helikopter do ewakuacji rannych żołnierzy to cel zbiórki, jaką zorganizowaliśmy dla Ukrainy, pod szyldem „Polskiej Zrzutki Obywatelskiej: Zbroimy Ukrainę”. Chodziło o to, żeby pomóc Ukrainie i to w sposób ważny i spektakularny/ A do tego jeszcze dotrzeć do świata i Putina z informacją, że Ukraina ma przyjaciół, na których mogą liczyć, w przeciwieństwie do Rosji. Chociaż początkowo miał być Bayraktar i stąd tytuł akcji – „Zbroimy Ukrainę”, bo tylko bronią można skutecznie odeprzeć bandycki atak, to ostatecznie celem zbiórki stał się śmigłowiec z medycznym wyposażeniem. Zdecydowaliśmy się „uzbroić” Ukrainę w sprzęt do ratowania życia. Do akcji zaprosiliśmy czołówkę znanych Polaków. Udało nam się zdobyć poparcie prawdziwych wspaniałości. To osoby, których nazwiska były gwarancją, że wieść w mediach będzie odpowiednio rezonować. I tak też się stało. Udało się zebrać ponad 1 milion złotych, dzięki czemu śmigłowiec z napisem „Jesteśmy z Wami. Polacy” wystartuje w stronę frontu. Poniżej seria tych ciekawszych filmów z „ambasadorami” akcji, które udało się zrealizować. Zobaczcie.

Klip złożony z kilku indywidualnych spotów nagranych wcześniej z naszymi „ambasadorami”: Anną Dymną, Michałem Rusinkiem, Maciejem Orłosiem i Michałem Wiśniewskim.
Piotr Stramowski i Tomasz Oświeciński to aktorzy, których znacie z takich filmów, jak Botoks i Kobiety mafii. Zgodzili się włączyć do akcji i nagrać wspólnie spot promocyjny w studio castingowym w Warszawie.
Bogusław Linda przyjął nas w gabinecie w Warszawskiej Szkole Filmowej, przed zajęciami ze studentami i tam powstał spot, w którym tłumaczy, dlaczego warto zaangażować się w akcję.

Viktor Putin włączył się do akcji, bo walczy o honor swojego nazwiska. To Ukrainiec, który grał w piłkę nożną w Unii Tarnów. Na boisku Klubu zrealizowaliśmy spot, który skutecznie zainteresował media.

Do akcji zaprosiliśmy także weteranów polskich misji zagranicznych. To też pułkownik Leszek Stępień, który podczas misji w Afganistanie został ranny i wie, jak okalecza wojna. Dlatego też postanowił nam pomóc zebrać fundusze na śmigłowiec, który właśnie ratował będzie rannych żołnierzy.
Była z nami też nasza polska Duma reżyserii filmowej, czyli Agnieszka Holland. W nagraniu możemy usyszeć historię odznaczenia pani Agnieszki przez prezydenta Zełenskiego, za film „Obywatel Jones” i przypominanie o ogromnej tragedii Ukraińców podczas Wielkiego Głodu, wywołanego sztucznie przez władze ZSRR na terenach ówczesnej Ukraińskiej SRR.

Tadeusz Rolke z osobistymi doświadczeniami z II Wojny Światowej, to nasz kolejny skarb wśród „ambasadorów” akcji. Słynny fotograf dobrze wie, jak to jest przeżywać dramat wojny. Opowiada o wojnie przez pryzmat fotografa i zdjęć. Właśnie pierwsze zdjęcia w życiu zrobił w zniszczonej wojną Warszawie.

Karolina Pilarczyk na co dzień uprawia sportową jazdę samochodem do driftu. Upraszczając – stawia auto bokiem na torach wyścigowych. W swojej karierze wyścigowej spotykała wielu Ukraińców, z którymi zawiązywała też przyjaźnie. Dlatego teraz też nie może być obojętna.
Tomasz Sianecki reprezentował wśród naszych „ambasadorów” sektor dziennikarzy. Pełniąc dziennikarskie obowiązki, jako pierwszy informował Polaków o uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku. Teraz wspiera Ukrainę w trudnym czasie wojny.
DJ Wika to kultowa postać w świecie seniorów, a także dyskotekowych sal. Gra muzykę na imprezach i kojarzy się nieskończoną, pozytywną enerią. Niestety z dzieciństwa ma bardzo smutne doświadczenia, bo przeżywała początkowe lata swojego życia w warunkach wojny. Widziała śmierć i zniszczenia. Dlatego teraz jest całym sercem z Ukrainą i przeciwko wojnie.
Krzysztof Globisz i milczący spot to dla nas zaszczyt i niewiarygodna siła przekazu. Mimo wszystko, mimo problemów ze zdrowiem, pan Krzysztof stanął przed naszą kamerą i poparł akcję, dzięki czemu mogliśmy o tym poinformować media. Dziękujemy i kłaniamy się nisko, z wielkim szacunkiem!
Ana Stupnicka-Bando podczas Powstania Warszawskiego była wolontariuszką. Wynosiła rannych powstańców o własnych siłach z ruin zburzonej Warszawy do szpitala. Tym bardziej docenia pomysł sfinansowania śmigłowca MEDEVAC, który posłuży ratowaniu rannych, ukraińskich żołnierzy. Posłuchajcie tej opowieści, to bardzo ciekawe!

Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu Warszawskim. Wie, jak istotna jest pomoc medyczna na polu walki i jakie znaczenie mieli podczas Powstania sanitariusze. Dlatego też poparła akcję ze śmigłowcem dla Ukrainy. Posłuchajcie obowiązkowo, bo pani Wanda potrafi pięknie przemówić!
Był też z nami zespół Enej, którego muzycy mają też korzenie ukraińskie. Nie mogło ich w akcji zabraknąć, bo są znani i lubiani, a to oznacza skuteczny kanał komunikacji z osobami, które mogły wesprzeć budżet akcji. Dzięki Chłopaki!